Wybrane publikacje

i artykuły

W jakich sytuacjach może pomoc wariograf?

Osoba zostająca ekspertem badań wariograficznych ma możliwość zastosowania wielu narzędzi niezbędnych do pracy. Jednym z nich jest wykrywacz kłamstw, z pomocą którego można poradzić sobie z niemal każdą sprawa dotyczącą oszustwa.

Efektywność badania wariografem została potwierdzona w przypadkach, kiedy trzeba zweryfikować prawdę i wykryć mechanizmy oszukiwania. Kiedy badany podłączony jest do wykrywacza kłamstw, o wiele trudniej jest mu ukryć to, co zrobił. Wyniki badania z kolei mogą być wykorzystane jako dowód, ponieważ test wariografem stanowi wiarygodne źródło informacji dla prywatnych detektywów oraz policji i pozwala na rozwiązanie sprawy. Badanie wariografem znajduje zastosowanie zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i firm. Jednocześnie obydwom grupom klientów pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

W jakich sytuacjach użyć wariografu?

Wykrywacz kłamstw jest to niezwykle zaawansowana technologicznie aparatura, której zastosowanie przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców. Badania wariograficzne znajdują zastosowanie zarówno w międzynarodowych korporacjach, instytucjach publicznych, ale również są niezwykle istotne dla prywatnych osób, chcących rozwiać swoje wątpliwości względem partnera/partnerki.

Nasze usługi kierujemy do osób, które chcą poznać prawdę na temat:

 

 1. Powiązań danej osoby ze światem przestępczym
 2. Skłonności badanego do uzależnień
 3. Kompetencji i kwalifikacji względem procesu rekrutacji w firmie
 4. Wierności partnera/partnerki
 5. Kwestii kradzieży własności materialnej lub intelektualnej
 6. Szpiegostwa i wykradania poufnych danych z firmy

Badanie przyszłych pracowników

Żaden z pracodawców nie chce narażać swojego biznesu na zagrożenie związane z zatrudnianiem nieodpowiednich pracowników. Dlatego test wariografem pozwala na przeprowadzenie wysokiej skuteczności badanie jeszcze przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu. Daje również możliwość zweryfikowania ich poziomu edukacji, historii zawodowej, niewypłacalności, pociągu do hazardu oraz uzależnienia od alkoholu i przeszłości kryminalnej.

Rozwiązywanie sporów domowych

Badanie wykrywaczem kłamstw dostarcza również usług dla klientów indywidualnych. W przypadku braku zaufania pomiędzy domownikami pozwoli na dojście do prawdy i oczyszczenie atmosfery w domu. Oczywiście, istnieje wiele sposobów na odkrycie prawdy, niemniej jednak najbardziej skutecznym z nich jest wariograf. Najnowsze modele tego urządzenia zapewniają poprawny odczyt.

Rate this post

Pytania i odpowiedzi

ekspertów

 • Niestety nie. Zgodnie z literą polskiego prawa do badania są dopuszczone dzieci, ale jedynie w wieku powyżej 13 roku życia.

  Rate this post
 • Oczywiście, że tak. Jest to nawet wskazane w każdym przypadku, gdzie badana osoba czuje się zmęczona, zbyt zestresowana, ma bóle lub po prostu jest chora. Badanie zawsze można przełożyć na inny termin.

  Rate this post
 • Nie. Badanie tego typu mogą zlecać nie tylko firmy i biegli sądowi, ale także osoby prywatne. Jedynie w przypadku spraw karnych badanie wariografem może zlecać biegły i nikt poza nim.

  Rate this post
 • Badania na tzw. „wykrywaczach kłamstw” mogą być zastosowane tak naprawdę w przypadku każdego problemu, jaki tylko nas nurtuje. Wariografy kojarzą się nam raczej ze sprawami karnymi, jednak tak naprawdę większość takich badań przeprowadzana jest na prywatne zlecenia i dotyczy chociażby problemów rodzinnych, kradzieży, prawdomówności w procesie rekrutacji do pracy oraz wielu innych, codziennych problemów życiowych.

  Rate this post
 • Podstawową zasadą jest tutaj to, że pytania muszą sugerować odpowiedź „tak” lub „nie”. W grę nie wchodzą żadne odpowiedzi opisowe i bardziej złożone. Samo badanie może dotyczyć dosłownie każdej sprawy, jednak przygotowaniem pytań zajmują się eksperci mający pełną wiedzę na temat tego jak powinno wyglądać i przebiegać badanie wariografem.

  Rate this post