Wybrane publikacje

i artykuły

Prywatne badanie wykrywaczem kłamstw

Problemy w rodzinie? Zdrada męża lub żony? Potrzeba to wyjaśnić, aby móc nadal prowadzić zdrowe życie rodzinne. Za pomocą badania wariografem można dowiedzieć się prawdy. Testy przeprowadzone przez doświadczonego eksperta, pomogą stwierdzić, czy ktoś kłamie.

Co w z nadużywaniem narkotyków? Podobnie w tym przypadku, wybawieniem może okazać się test za pomocą wykrywacza kłamstw. Tak jak wtedy, kiedy stykamy się z oszustwem, wariograf nie zawiedzie zlecającego badanie.

Innym rodzajem spraw, które warto zbadać są podejrzenia o molestowanie seksualne i przemoc w rodzinie. Trzeba wiedzieć, że w tych przypadkach nie wystarczą same słowa, trzeba mieć jeszcze na nie dowód. Jeżeli oskarżony kłamie, można zweryfikować jego słowa właśnie za pomocą wykrywacza kłamstw.

Eksperci od badań wariografem są zawsze do usług swoich klientów, kiedy ci potrzebują pomocy w udowodnieniu swojej niewinności również w momencie oskarżenia o kradzież lub romans. Prawdę można odkryć przy udziale nowoczesnych urządzeń do przeprowadzania testów na prawdomówność.

Pytania i odpowiedzi

ekspertów

  • Profesjonalne badania wykrywaczem kłamstw (wariografem cyfrowym nowej generacji) kosztują w Polsce średnio od 2 000 zł. do 2 500 zł brutto.

    Cena badania wariografem uzależniona jest przede wszystkim od doświadczenia eksperta, rodzaju urządzenia, rejonu Polski.  Zbyt wysoka cena może sugerować, iż badanie zamawiane jest u pośrednika, a zbyt niska cena, że badanie wykonuje osoba bez uprawnień lub/i na wariografie analogowym poprzedniej generacji.

    Więcej o cenach badań wariograficznych w Polsce (raport z czerwca 2019)

  • Niestety nie. Zgodnie z literą polskiego prawa do badania są dopuszczone dzieci, ale jedynie w wieku powyżej 16 roku życia.

  • Oczywiście, że tak. Jest to nawet wskazane w każdym przypadku, gdzie badana osoba czuje się zmęczona, zbyt zestresowana, ma bóle lub po prostu jest chora. Badanie zawsze można przełożyć na inny termin.

  • Badania na tzw. „wykrywaczach kłamstw” mogą być zastosowane tak naprawdę w przypadku każdego problemu, jaki tylko nas nurtuje. Wariografy kojarzą się nam raczej ze sprawami karnymi, jednak tak naprawdę większość takich badań przeprowadzana jest na prywatne zlecenia i dotyczy chociażby problemów rodzinnych, kradzieży, prawdomówności w procesie rekrutacji do pracy oraz wielu innych, codziennych problemów życiowych.

  • Podstawową zasadą jest tutaj to, że pytania muszą sugerować odpowiedź „tak” lub „nie”. W grę nie wchodzą żadne odpowiedzi opisowe i bardziej złożone. Samo badanie może dotyczyć dosłownie każdej sprawy, jednak przygotowaniem pytań zajmują się eksperci mający pełną wiedzę na temat tego jak powinno wyglądać i przebiegać badanie wariografem.