Referencje

Fałszywe oskarżenie

„Pracuję na kolei jako konserwator i zarzucano mi sabotaż. To było bardzo niekomfortowe uczucie być podejrzanym, mimo że byłem niewinny. Policjant prowadzący to śledztwo zaproponował mi, abym poddał się badaniu na wykrywaczu kłamstw celem udowodnienia, że jestem niewinny. Natychmiast zgłosiłem się na badanie i już w tym momencie pozytywnie zmienił się do mnie stosunek śledczych, którzy prowadzili moją sprawę. Testy zostały wykonane starannie i profesjonalnie. Ich wynik oczywiście był zgodny z moimi oczekiwaniami i zostałem usunięty z listy podejrzanych o sabotaż.”

Posądzenie o zdradę

„Kilka miesięcy temu, mój mąż stał się podejrzliwy i zaczął kwestionować moje oddanie dla niego i naszego małżeństwa. Myślę, że może doszły go jakieś słuchy na temat moich relacji ze współpracownikami. Tłumaczyłam mu, że jego podejrzenia są bezzasadne i gwarantowałam, że wciąż może mi ufać. Starał się jak mógł, ale ja wciąż czułam i widziałam w jego oczach zwątpienie. Mój przyjaciel zasugerował, żebym dobrowolnie poddała się badaniu na wykrywaczu kłamstw. Tuż przed badaniem denerwowałam się w naturalny sposób, ale gdy poznałam egzaminatora poczułam się dużo swobodniej, ponieważ widziałam że jest bezstronnym profesjonalistą. Poproszono mnie o odpowiedź na 4 pytania dotyczące mojej ogólnej aktywności i wierności w ciągu ostatniego roku. Wyniki testu potwierdziły, że byłam wierna przez cały czas. Tamto spojrzenie mojego męża oczami pełnymi wątpliwości zostało zastąpione spojrzeniem miłości i spokoju.”

Wykorzystania seksualne

„Jako dziecko byłem wykorzystana seksualnie przez jednego z członków naszej rodzinny. Trzymałam to w tajemnicy i nie wspominałam o tym nikomu, dopóki nie stałam się dorosła. Kiedy w końcu prawda ujrzała światło dzienne, byłam wyśmiewana i oskarżana o stwarzanie wyimaginowanych problemów i fałszywe pomówienia wobec tego członka rodziny. Te oskarżenia dodały mi tylko dużo cierpienia i bólu do tamtych wydarzeń. W końcu zdecydowałam się poszukać kogoś, kto mógłby pomóc mi w przeprowadzeniu badania wariograficznego. Pytania podczas testu dotyczyły mojej prawdomówności na temat wykorzystywania seksualnego. Wyniki badania wykazały, że mówiłam prawdę. Czuję się teraz tak, jakby wewnętrzna rana została usunięta, mogę zacząć proces gojenia i iść naprzód w moim życiu.”

Zdrada

„Ostatnio osoba, której nie miałam powodu, aby nie wierzyć, powiedziała mi, że mój mąż mnie zdradzał z inną kobietą. Szok, jakiego doznałam, odwrócił moje życie do góry nogami. Kiedy skonfrontowałam te zarzuty z moim mężem on stanowczo im zaprzeczył i zaproponował, że zgłosi się na badanie na wykrywaczu kłamstw, aby wykazać swoją niewinność. Wyniki pokazały, że mój mąż mówił jednak prawdę. Osoba , która poinformowała mnie o rzekomej zdradzie mojego męża w końcu przyznała, że zrobiła to w ramach żalu za wydarzenia z przeszłości.”

Pomówienie o stosunki seksualne

„Moja 15-letnia pasierbica oskarżyła mnie o niedozwolone stosunki seksualne z nią. To było miażdżące oskarżenie. Musiałem opuścić dom i zabroniono mi kontaktów z pozostałymi dziećmi, dopóki policja nie wyjaśni sprawy. Czułem wtedy potworną niemoc i bezsilność mając ciemne chmury fałszywych pomówień nad swoją głową. Mój adwokat polecił mi badanie wykrywaczem kłamstw, aby oczyścić się z zarzutów. Bardzo obawiałem się wyników tych testów, ponieważ miałem tak wiele do stracenia. Na szczęście wyniki badań wariograficznych potwierdziły moją prawdomówność, w wyniku czego mój adwokat był w stanie zwolnić mnie z opłat postępowania urzędowego.”

 

Rate this post