Cennik badań w Polsce

 W celu wyceny prywatnego badania prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem

Instytutu Badań Wariograficzych w godzinach 8:00 – 20:00

TOMASZ JAWORSKI

+48 792 439 000

KAROLINA PILECKA-ZIĘTARA

+48 534 107 495

Warunki zamówienia badania w Instytucie Badań Wariograficznych

 • W celu rezerwacji terminu w Instytucie Badań Wariograficznych należy wykonać wplatę zadatku na kwotę 500 zł tytułem „badanie wariograficzne” lub „Imię i Nazwisko zamawiającego”.
 • Po dokonaniu wpłaty należy skontaktować się telefonicznie z Instytutem w celu rezerwacji terminu i przygotowania badań.
 • Pozostała należność regulowana jest przez Zamawiającego w ustalonym terminie w miejscu wykonywania badania.
 • W przypadku rezygnacji z badań można je odwołać na minimum 24h przed ustalonym terminem bez obowiązku dopłaty pozostałej należności.
 • W przypadku nie pojawienia się na badaniu w wyznaczonym terminie Klient zostanie wezwany do zapłaty pełnej należności za badanie tytułem gotowości Eksperta do przeprowadzenia badań oraz ewentualnym tytułem zwrotu kosztów dojazdu, wynajęcia sali do badań lub innych kosztów ustalonych uprzednio z Zamawiającym.

Nr.rachunku: 22 1020 1097 0000 7602 0317 8282
Odbiorca: IBW, Instytut Badań Wariograficznych
Tytuł wpłaty: Badanie wariograficzne lub „Imię i Nazwisko Zamawiającego”
PKO Bank Polski

Oddział 1 w Warszawie
ul.Sienkiewicza 12/14, 00-944 Warszawa

IBAN Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
KRS: 0000026438

Po dokonaniu wpłaty należy skontaktować się telefonicznie z wybraną placówką IBW lub z Ogólnopolską Infolnią Telefoniczną pod nr. 792 439 000 w godzinach 8:00 – 20:00.

 

Badanie wariograficzne przeprowadzone przez uprawnionych ekspertów IBW pozwalają ustalić okoliczności wydarzeń i wydobyć całą prawdę od badanej osoby. Poniesione koszty związane z uzyskaniem informacji zależą od wielu różnych czynników, które muszą być wzięte pod uwagę.

Koszt badania wykrywaczem kłamstw jest ustalany na podstawie typu badanej sprawy, długości czasu jaki zajmie przeprowadzenie badania a także złożenie czy skomplikowanie danego przypadku. To kilka z najważniejszych czynników.

W zależności od firmy wybranej  do wykonania badania, każda z nich różni się co do pobieranej opłaty co przekłada się również na różnice w jakości obsługi.  Ale by uzyskać lepsze badanie wariograficzne z dużo dokładniejszymi wynikami, dana osoba powinna zatrudnić taką firmę, która posiada najbardziej zaawansowane wyposażenie a także personel. Ale koszt nie powinien być większym zmartwieniem zważywszy na fakt jak bardzo ważne są informacje uzyskane drogą badania. Mogą zaoszczędzić czas, pieniądze czy nerwy nie zależnie od tego czy zostaną użyte w sprawie sądowej, w wyszukaniu oszustwa, czy identyfikacji strat w firmie.

Czynniki do wzięcia pod uwagę podczas analizowania kosztów badania:

 • Jak długo potrwa badanie na wariografie

Koszt badania wykrywaczem kłamstw waha się bardzo w zależności od klienta. Niektóre badania mogą zająć dużo więcej czasu, ze względu na wymaganie większej ilości uwagi.  Należy także zauważyć, że badania, które trwają dłużej mogą wymagać od badającego zadania większej ilości pytań zanim wszystkie potrzebne informacje zostaną zdobyte. Badania wariografem, które zajmują dłuższy okres czasu zazwyczaj kosztują więcej, głównie przez to, że badający poświęca więcej czasu na dokładnie przesłuchanie podejrzanego w celu uzyskania wymaganych wyników. Im badanie krótsze, tym koszt mniejszy. Natomiast wraz z wydłużaniem się badanie rośnie też jego koszt.

 • Natura badania

Niektóre z badań wykrywaczem kłamstw bywają bardziej dynamiczne od innych. Na przykład: w przypadku oskarżeń lub spraw kryminalnych, postępowanie okazuje się bardziej skomplikowane niż w innych przypadkach. To prowadzi do tego, że postawione zarzuty mogą być bardzo poważne w porównaniu do zarzutów w innych badaniach. Przeprowadzanie badania wariografem w tych przypadkach wymaga od badającego podjęcia pewnego ryzyka związanego z przesłuchaniem oskarżonego. Czasem może to nawet doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu głównie ze względu na fakt, że osoby podejrzane w sprawach kryminalnych potrafią być bardzo agresywni. Tak więc, pozyskiwanie prawdy od takich osób może okazać się momentami bardzo nie przyjemne co wpływa na to, ze koszty badania rosną. Badanie wykrywaczem kłamstw powinny być wykonywane z dobrze opracowanymi ekspertyzami, które będą w stanie określić co jest prawdą a co kłamstwem.

 • Badania w domu lub w biurze

Miejsce, w którym badanie się odbywa także wpływa na koszt całościowy badania. W przypadku badań w placówkach Instytutu Badań Wariograficznych nie są doliczane koszty dojazdów ani żadne dodatkowe opłaty. W przypadku dojazdu do Klienta mogą zostać naliczone koszty dojazdu. Ewentualny koszt dojazdu liczony jest tylko od Klienta do najbliższej placówki Instytutu Badań Wariograficznych i zawsze ustalany jest wspólnie z Klientem przed badaniem.

 • Ilość przeprowadzanych badań

Każda sprawa różni się od pozostałych. Poszczególne badania mogą obrać inny tor postępowania niż inne, głównie z takie powodu, że w niektórych przypadkach jednorazowe badanie nie jest wystarczające aby móc przedstawić wnioski prowadzące do prawdy. Niektóre postępowania mogą wymagać całej serii badań, które ekspertom umożliwią ustalenie prawdziwych zeznań. Dlatego więc koszty całościowe badania tak bardzo się różnią, gdyż mogą one zawierać pojedyncze testy, które mogą mieć wysokie lub niskie koszty w zależności od ich natury. Wykrywacz kłamstw jest bardzo ważny, gdy mówi się o oszustwach czy kradzieżach, tak więc osoba nie powinna być odsunięta od możliwości przedsięwzięcia takiego badania tylko ze względu na koszt.

 • Komplikacje w sprawie

Jedne postępowania są bardziej różnorodne od drugich co prowadzi do tego, że jedne mogą kosztować więcej a inne mniej. Skomplikowane postępowania wymagają dużo czasu i pracy zanim eksperci od wykrywania kłamstw dojadą do prawdziwych korzeni sprawy. To powoduje poświęcenie ogromu czasu całego zespołu co z kolei jest powodem dla dość wysokich kosztów za taką usługę. Badanie wariografem może oszczędzić Ci ogromne ilości środków czy ryzyk związanych z nie podjęciem badania. Powstrzymywanie się od podjęcia badania tylko ze względu na jego wysoki koszt, doprowadzi do dalszych strat w Twojej firmie jeśli kłopoty nie są zażegnane w odpowiednim czasie.

 • Zniżki

Tak jak w każdym innym interesie generującym straty i dochody, w dziedzinie badania wykrywaczem kłamstw oferowane są zniżki po zidentyfikowaniu wymaganych czy zamawianych badań. Zniżki w branży wykrywania kłamstw głównie zależą od ilości wykonanych testów w pewnym przedziale czasowym, ilości osób zbadanych a także częstotliwość przeprowadzania takich badań w odpowiednim czasie. Firmy, które cyklicznie korzystają z usług wariografu, również mogą liczyć na pewne zniżki.