Pozostały zakres badania, inne sprawy

5

Większości osób badania na „wykrywaczach kłamstw” kojarzą się tak naprawdę ze sprawami karnymi, czyli po prostu z przestępcami. W dużej mierze wynika to z popularności amerykańskich filmów w Polsce. To tam przecież bardzo często w ten sposób sprawdza się wiarygodność oskarżonych. Faktycznie, w tamtej części świata od pewnego czasu na porządku dziennym stało się wykorzystywanie wariografu w sprawach karnych, ale Polsce jeszcze daleko do takich czasów. Badania tego typu w sprawach karnych wykonuje się bardzo rzadko z racji ogromnych ograniczeń prawnych. Nie oznacza to jednak, że wariografy w Polsce stoją bezużyteczne. Wręcz przeciwnie.

Badanie wariografem partnera przed planowanym ślubem

Z roku na rok wzrasta ilość prywatnych zleceń na badania prawdomówności. W zdecydowanej większości przypadków dotyczą one typowych spraw rodzinnych, a więc głównie zdrady. Coraz częściej jednak korzystają z nich także pary, które planują wspólne małżeństwo. Choć to sprawa bardzo delikatna, i często kontrowersyjna, to jednak przypadków na chęć przebadania w ten sposób przyszłego współmałżonka jest coraz więcej. Co mają wykazać takie testy? Głównie chodzi tutaj o zatajenia pewnych faktów, jakie mogą być później powodem do rozwodu, którego przecież nikt normalny nie chce. Chodzi więc na przykład o zatajenia nadużywania alkoholu, narkotyków bądź też innych środków odurzających. Często pojawiają się również pytania związane z zatajonymi długami, przebytymi kiedyś związkami, a nawet tym czy przyszły współmałżonek nie ukrył faktu posiadania dziecka, co niestety też się zdarza.

Wariograf jest doskonały przy próbach wyłudzenia odszkodowania

Do mniej typowych spraw, które znajdują swój finał w badaniach wariografem, można z pewnością zaliczyć także kwestie wyłudzenia odszkodowania. Każdy wie jak ciężkie czasy mamy obecnie w kraju i wiele osób stara się poprawić swoją sytuację materialną poprzez wyłudzanie odszkodowań z firm ubezpieczeniowych. Najczęściej mamy do czynienia z ustawianymi kolizjami samochodowymi, ale pomysłowość naszych rodaków naprawdę nie zna granic. Badania wariografem można więc bez problemu wykorzystać także i w tej sytuacji, a więc do określenia czy dane roszczenie od ubezpieczyciela nie zostało sztucznie wykreowane.

W sprawach związanych z gwałtami też wykorzystuje się wariografy

9

Badanie na wariografie może być tak naprawdę przeprowadzone dosłownie w każdego rodzaju sprawie jaka tylko spędza nam sen z powiek. Popularnym jest chociażby badanie życia osobistego ludzi w przypadkach, gdy jest to bardzo ważne dla rozstrzygania wielu spornych kwestii. Są one również szczególnie przydatne w przypadku nieprzyjemnych spraw o gwałt. Duża liczba podejrzanych dokonania tego czynu mocno komplikuje śledztwo, a badanie wariografem może dać wiele odpowiedzi, które rzucą zupełnie nowe światło na całą sprawę.

Ważnym podkreślenia jest tutaj jednak fakt, że niezależnie od tego do jakiego konkretnie celu chcemy wykorzystać badanie na wariografie to zawsze należy mieć na uwadze to, że tylko profesjonalnie przygotowane osoby, posiadające dostęp do nowoczesnego sprzętu, mogą nam zapewnić w pełni miarodajne wyniki badania. W związku z tym gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W oparciu o bogate doświadczenie i najwyższej klasy sprzęt do badań prawdomówności możemy przeprowadzić dla Państwa każdy rodzaj testu. Posiadamy wielu specjalistów, którzy mogą dobrać idealne pytania do danego problemu i w ten sposób dostarczyć wyników, które z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania. Dobrze przeprowadzone badanie musi zostać oczywiście wykonane zgodnie z prawem i takie działania są naszą główną domeną. Badania są w pełni legalne, a do tego przeprowadzane w bardzo komfortowych warunkach, które nie wywołują dodatkowego stresu. To ważne, gdyż zestresowanie osoby badanej może negatywnie wpłynąć na wiarygodność wyników.

Nieważne jaki problem Cię dręczy, ważne, że dzięki nam będziesz mógł rozwikłać każdą zagadkę i podjąć właściwą decyzję, której z pewnością nie będziesz potem żałować.