Badania na okoliczność kradzieży

6

Kradzież to oczywiście przestępstwo i chociaż prawo określa odpowiednie normy, dla których tego typu czyn staje się karalny w postępowaniu sądowym, to jednak chyba dla każdego z nas nawet utrata przedmiotu o niewielkiej wartości nie jest rzeczą zbyt przyjemną i na pewno budzi bardzo negatywne odczucia.

Kradzieże coraz częściej zdarzają się pośród pracowników zatrudnianych tak w małych jak i bardzo dużych firmach. Tak naprawdę im większa jest firma tym trudniej nad tym wszystkim zapanować i odpowiednio kontrolować cały personel. Przykre jest jednak to, że kradzieże coraz częściej zdarzają się pośród po prostu ludzi sobie bliskich. Nie chodzi tutaj tylko o znajomych, ale także kradzieże w rodzinach, gdzie dzieci okradają z pieniędzy chociażby swoich rodziców.

Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku niejednokrotnie udowodnienie winy złodziejowi jest dość trudne, często nawet nie do końca wiemy kto może być winny w sprawie i mamy tylko drobne podejrzenia. W firmach pracuje do tego wielu kleptomanów, którzy oczywiście zazwyczaj utajają ten fakt w swoich życiorysach, a przecież nie każda osoba rekrutująca ma czas na to, aby przebadać daną osobę dokładnie i dowiedzieć się czy nie ciążą na niej jakieś wyroki z poprzednich lat za tego typu występki.

Przedsiębiorstwa o charakterze korporacyjnym, które zatrudniają dziesiątki pracowników często narażone są na incydenty związane z kradzieżą mienia firmowego. Wynika to z ludzkiej natury, która zachęca człowieka do powiększania swojego majątku. W celu znalezienia sprawcy i tym samym zapobiegnięciu dalszemu procederowi warto skorzystać z usługi badania profesjonalnym wariografem. Pozwoli to odzyskać utracone rzeczy i przestrzec przed kolejnymi próbami kradzieży potencjalnych złodziei.

Badania pod kątem kradzieży świetnie sprawdzają się nie tylko w dużych przedsiębiorstwach ale także w małych i średnich firmach, gdzie zatrudnionych jest od jednego do kilku pracowników. Mały zespół bardzo często integruje się ze sobą, co usypia czujność przełożonego. Kradzież w takim przypadku jest bardzo ciężka do zlokalizowania, gdyż zespół sobie ufa i każdemu wydaje się, że zna drugą osobę bardzo dobrze. Rzeczywistość jednak bywa okrutna. Tutaj przychodzi z pomocą badanie wykrywaczem kłamstw, które wyklucza czynnik ludzki.

Nasz zespół posiada kilkunastoletnie doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa biznesu. Mamy świadomość, że zaufana załoga jest jednym z kluczowych czynników dla firmy, która chce osiągnąć sukces na rynku. Pomagamy usunąć z zespołu przysłowiową „czarną owcę”, a tym samym poprawić atmosferę i komfort pracy.

Badania wariografem pod kątem kradzieży polecamy firmom prywatnym oraz organizacjom publicznym, które cenią sobie zagadnienie polityki bezpieczeństwa. Każdy zarządzający podmiotem w którym dokonywane są transakcje finansowe powinien zaufać profesjonalistom i podnieść poziom swoich podwładnych.

Badania wykrywaczem kłamstw to nasze główne zajęcie. W celu poszerzenia swojej oferty organizujemy profesjonalne audyty i szkolenia z dziedziny ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Chcemy dzielić się wiedzą zarówno w zakresie bezpieczeństwa informacji jak i zabezpieczenia biznesu na wypadek kradzieży.

Jesteśmy doświadczonym zespołem ekspertów z kilkunastoletnim stażem i wiedzą teoretyczną zdobytą w Stanach Zjednoczonych. Specjalizujemy się w ustalaniu prawdy, która jest coraz bardziej cenioną wartością we współczesnym świecie biznesu korporacyjnego.

Nowoczesne wariografy i skuteczne badania prawdomówności

W znalezieniu sprawcy kradzieży z pewnością jednak mogą pomóc biegli i eksperci Instytutu Badań Wariograficznych. Posiadamy bardzo nowoczesny sprzęt do badania na prawdomówność, a do tego zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy doskonale wiedzą jak przeprowadzać takie badania, aby były nie tylko dyskretne, ale także maksymalnie miarodajne jeśli chodzi o ich wyniki.

Badania wariografem przeprowadzane są w ścisłej kontroli z osobą, lub firmą, która zleca nam takie zadanie. Specjalnie opracowany zestaw pytań pozwala dokładnie określić to czy dana osoba faktycznie jest niewinna czy jednak ma coś do ukrycia i być może okrada firmę w której pracuje lub własną rodzinę czy znajomych.

Bardzo często w trakcie przeprowadzania takich badań wariografem wiele osób po prostu wprost przyznaje się do popełnionej kradzieży mając świadomość tego, że tak profesjonalne badanie nie daje im żadnych szans na oszustwo. To najlepsza, najszybsza i jednocześnie najtańsza metoda na znalezienie nierzetelnej osoby. Wiele spraw o kradzież może zakończyć się bez długotrwałego śledztwa, nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na system kamer w domu lub firmie i tak naprawdę oszczędzamy także własny czas jak i nerwy.

12

Pełna dyskrecja dla przeprowadzanych badań

Badania wariografem są oczywiście utajnione co wynika z zapisów polskiego prawa. Nasi pracownicy są maksymalnie dyskretni, a objęcie ich tajemnicą zawodową gwarantuje, że o wynikach testu na prawdomówność, jak i o całym jego przebiegu, nikt się nie dowie. To ważne nie tylko dla ochrony prywatności podejrzanego, ale także dla reputacji całej rodziny lub firmy, gdzie wyciek informacji może spowodować pojawianie się wielu spekulacji oraz plotek.

Ekspresowe wyniki badań wariografem

Instytut Badań Wariograficznych zajmuje się badaniem osób podejrzanych o kradzież niezależnie od tego czego dana sprawa się tyczy. Odpowiednio przygotowane zestawy pytań pozwalają uzyskać odpowiedzi w każdej sprawie i to naprawdę szybko. Samo badanie trwa od 1 do 3 godzin, a wyniki dostają Państwo nie później jak po 48 godzinach od zakończenia badania wariografem. Działając zgodnie z prawem nie można jednak w żaden sposób zmuszać danej osoby do poddania się takim badaniom. Za każdym razem, tuż przed przeprowadzeniem testu, musimy zapytać o zgodę badanego, a ta zostaje zawsze udzielona na piśmie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Pamiętaj, że kradzieże na terenie firmy to nie tylko problem dla samego właściciela, ale także spadające morale pracowników, którzy zaczynają obawiać się o własne rzeczy pozostawiane w firmie.

W przypadku rodzin kradzieże nie raz doprowadzają nawet do rozpadu związków i dlatego nie warto czekać w nieskończoność z poszukiwaniami sprawcy.