Badania rekrutacyjne, przesiewowe personelu

10

 

Badania wykrywaczem kłamstw na wypadek rozwiązłości małżeńskiej, ustalenia prawdziwej twarzy badanego czy też ustalenia sprawcy kradzieży to nie wszystko co mamy do zaoferowania naszym klientom. Wykorzystujemy badania wariografem do przeprowadzenia sprawnej i rzetelnej selekcji kandydatów na pracowników. Nasze usługi rekrutacyjne oferujemy na terenie całego kraju.

Rekrutacja pracowników do firmy zawsze stanowi pewnego rodzaju niewiadomą. Mimo rzetelnie przeprowadzonej rekrutacji nigdy nie można być pewnym, że dany kandydat nie przedstawił siebie jako całkowicie innej osoby. By mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru i nie będzie konieczne rotowanie zespołem, warto skorzystać z badania wykrywaczem kłamstw.

Zakres usług związany z rekrutacją pracowników obejmuje: stworzenie kompleksowego ogłoszenia w mediach,  wykreowanie stanowiska, działania mające na celu znalezienie na rynku wykwalifikowanych kandydatów odpowiadającym oczekiwaniom firmy, analiza życiorysu kandydatów, wywiad z potencjalnymi kandydatami, przeprowadzenie badań wariografem pod kątem procesu rekrutacyjnego.

Badania wykrywaczem kłamstw zyskują w dzisiejszych czasach coraz większą popularność. Wynika to z faktu, iż mamy do czynienia z coraz większym postępem technologicznych. Ludzie jeszcze do nie dawna nie ufali elektronice. Dziś urządzenia elektroniczne są niezbędnymi narzędziami pracy zarówno prezesów wielkich korporacji międzynarodowych jak i każdej osoby prywatnej, która przez pomocy laptopa czy telefonu komórkowego dokonuje zakupów, płatności bankowych, itp.

Podobnie rzecz ma się z wykrywaczami kłamstw. W przeszłości zaufanie do tego typu urządzeń było wątpliwe. Dziś skuteczność wariografów doceniają eksperci z różnych dziedzin. Za najlepszy przykład może posłużyć bardzo dobrze znany nam rynek Stanów Zjednoczonych, gdzie badania wykrywaczem kłamstw dokonywany są w liczbie 300 tys. rocznie! Z badań pod kątem rekrutacji personelu korzystają największe firmy na świecie, np. sieć McDonald’s wykorzystuje wariograf w około połowie swoich barów na terenie USA.

Badanie wariografem pod kątem rekrutacji pracownika pozwala odpowiedzieć na pytania:

  1. Czy dany kandydat jest uczciwy i lojalny?
  2. Czy dany kandydat działa na szkodę firmy, tj. dokonuje kradzieży, wynosi dane intelektualne z firmy, czy też podejmuje się procederu szpiegostwa na rzecz konkurencji.
  3. Czy dany kandydat będzie na pewno najlepszym wyborem na rekrutowane stanowisko.
  4. Czy dany kandydat przedstawił prawdziwe informacje na temat swojej osoby?
  5. Czy dany kandydat nie skłamał rekrutujących pod kątem swojej przeszłości?
  6. Czy dany kandydat jest uzależniony od alkoholu, hazardu, narkotyków, itp.?
  7. Ostatnim aspektem jest kwestia budowy polityki wzajemnego zaufania w firmie.

Korzyści płynące z wykorzystania wykrywacza kłamstw to tylko część atutów, które posiada to zaawansowane technologicznie urządzenie. Najważniejszą zaletą jednak naszego wariografu jest możliwość dostosowania go do dowolnej potrzeby, którą określa w zleceniu klient. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku i w pełni elastycznie odpowiadamy na potrzeby zleceniodawców. Zachęcamy do kontaktu. Bardzo chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.

Oszustwa w życiorysach są coraz częstszym zjawiskiem

W związku z tak dużymi wymaganiami od pracodawców i jednocześnie z dużymi problemami na rynku pracy coraz częściej mamy do czynienia z przypadkami przekłamań, tak w życiorysach kandydatów do pracy, jak i później w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, gdzie wiele osób stawia się w wyjątkowo jasnym świetle nie mając zielonego pojęcia o tym co mówią. Dobra osoba rekrutująca w firmie może oczywiście dość łatwo wyłapać tego typu próby oszustwa, ale wiadomo, że nie możemy mieć nigdy 100% pewności. Umiejętności danej osoby z pewnością zweryfikuje później życie, a więc pierwsze przydzielone zadania po zatrudnieniu pokażą na ile kompetentna jest dana osoba, jednak dla wielu dużych firm to marnotrawstwo czasu. Po miesiącu okazuje się bowiem, że dana osoba jednak zupełnie nie nadaje się do pracy na powierzonym stanowisku i teraz cały proces rekrutacyjny należy zaczynać zupełnie od nowa.

Pełna weryfikacja prawdomówności osób ubiegających się o pracę

Wariograf (wykrywacz kłamstw) może z powodzeniem zostać wykorzystany do sprawdzenia prawdomówności kandydata na dane stanowisko w Państwa firmie. Gwarantujemy ogromną skuteczność naszych badań, dyskrecję oraz oczywiście pełny profesjonalizm i poważne zaangażowanie w każde powierzone nam zadanie.

Warto tutaj jednak podkreślić fakt, że badania wariografem na ludziach rekrutujących do Państwa firmy nie powinny stać się główną domeną rekrutacji. Badanie każdej osoby na wariografie mogłoby źle wpłynąć na wizerunek firmy, która w oczach innych osób stałaby się nieufna i posądzająca każdą osobę o kłamstwo. Badanie wariografem na kompetencje rekrutujących w firmie osób warto przeprowadzać już na końcu procesu rekrutacyjnego, czyli po wybraniu niewielkiej grupki najlepszych, według Państwa, kandydatów.

Badanie wariografem musi poprzedzić zgoda badanego

W trakcie takiego badania można w szczególności sprawdzić wiarygodność danych podawanych w życiorysie kandydata do pracy jak i oczywiście także jego ustnych zapewnień, które pojawiają się chociażby w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Należy tutaj jednak podkreślić fakt, że badanie wariografem nie może zostać wymuszone. Eksperci Instytutu Badań Wariograficznych działając w zgodzie z literą prawa muszą uzyskać zgodę na przeprowadzenie testu od każdej badanej osoby. Zgoda ta zawsze zawierana jest na piśmie, a w przypadku odmowy nie możemy próbować dochodzić powodu dla jakiego Państwa kandydat do pracy nie chce poddać się takiemu badania.

Elastyczne usługi badana wiarygodności przyszłych pracowników

W związku z rosnącą popularność tego typu badań w naszym kraju mamy dla Państwa przygotowane specjalne zestawy testów, które zostały opracowane do konkretnych usług z zakresu rekrutacji. Możemy w szybki sposób sprawdzić zgodność przedstawionych referencji czy życiorysu, ale wykonujemy także testy na kompetencje pracowników. Zajmujemy się dodatkowo sprawdzaniem kandydatów do pracy pod względem ich skłonności do alkoholu oraz innych środków odurzających, gdyż to właśnie te informacje najczęściej są zatajane w życiorysach.

Badanie wariografem w procesach rekrutacyjnych do pracy to stosunkowo nowa moda, która jednak coraz bardziej zyskuje na popularności, gdyż rośnie odsetek ludzi rażąco fałszujących swoje kompetencje. W Ameryce obecnie przeprowadza się już jednak ponad 300 tysięcy takich badań rocznie. Jest to oczywiście zawsze sprawa bardzo delikatna i budząca kontrowersje dlatego nie zalecamy nadużywania badań wariografem. Korzystając jednak z naszych usług na pewno dostaną Państwo odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania i ułatwią sobie znalezienie pracownika idealnego, który będzie w stanie podnieść rangę i prestiż firmy.