Badania wariograficzne

w Polsce i na świecie

Gdzie zamówić test wariografem?

Czasami bardzo ciężko odróżnić, czy ktoś kłamie. Jednakże wiadomo, że istnieją różnice pomiędzy zachowaniem kłamcy a osoby mówiącej prawdę. Niektórzy specjaliści na pierwszy rzut oka mogą wyróżnić kilka, ale jednak tylko wykrywacz kłamstw może określić to bardzo dokładnie.

Testy wariografem nie są takie same. Poszukując miejsca, w którym można przeprowadzić takie badanie, ważne jest, żeby z wrócić uwagę na stopień wiarygodności i dokładności, a to jest związane z doświadczeniem eksperta. Pomimo że testy skuteczne są niemal w 98%, zdarzają się błędy podczas ich przeprowadzania, gdy podejmują się tego zadania osoby bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, a to powoduje, że wyniki przestają być miarodajne.

Badanie wykrywaczami kłamstw powinno odbywać się w trakcie kontaktu osobistego, nigdy przez telefon lub Internet. Jeżeli jakakolwiek strona proponuje takie rozwiązanie, nie można jej ufać, ponieważ otrzymane wyniki nie będą prawdziwe, ponieważ obejmują one jedynie analizę poziomu stresu w głosie. Z drugiej strony, mimo że te testy uznaje się za niewiarygodnie, nie ma jednoznacznych badan potwierdzających potrzebę ich użycia.

Wykrywacze kłamstw są sposobem na odkrycie prawdy. Test powinien zostać przeprowadzony przez przeszkolonego eksperta, który posiada odpowiednie doświadczenie w przygotowaniu kandydata do badania, zadawaniu odpowiednich pytań, żeby uzyskane wyniki nadawały się do wykorzystania w śledztwie. Zazwyczaj firmy oferujące tego typu badania dysponują miejscem, w którym się ono odbywa. Pomieszczenie przygotowane jest tak, aby zapewnić maksimum komfortu oraz poufność. Jednocześnie jest ono ciche, aby nie rozpraszać badanego.

Pytania i odpowiedzi

ekspertów