Wybrane publikacje

i artykuły

Czy badania na wariografie jest wiarygodne?

Kiedy potrzeba jest przeprowadzenia wiarygodnego dochodzenia, pojawia się pytanie, gdzie można wykonać badanie wariografem. Najlepiej jest poszukać miejsca, które dysponują kadrą doświadczonych testujących.

Profesjonalna firma wykonująca badanie wariografem oferuje testy wykrywaczem kłamstw przeprowadzane zazwyczaj w specjalnie wynajętej sali która spełnia wszystkie niezbędne kryteria do prawidłowego wykonania badań wariograifcnzych. Nasz Instytut Badan Wariograficznych dysponuje odpowiednimi punktami badan w całej Polsce które spełniają wszystkie wymagane kryteria przeprowadzania testów wariograficznych. Nie należy ufać osobom, które proponują przeprowadzenie takiego testu przez telefon lub Internet, ponieważ nie dostarczają one wiarygodnych danych. Nie warto za cenę niższego kosztu badania korzystać z tych metod, szczególnie dlatego, że nie ma żadnych naukowych przesłanek popierających efektywność odczytywania poziomu stresu z głosu. Podobnie z pewnością nikt nie zaryzykowałby leczenia u znachora, tylko dlatego, że jest to tańsze niż wizyta u lekarza, który stosuje najnowocześniejsza technologię. Dzięki takiej technologii również badanie wariografem stanowi najbardziej wiarygodne źródło wiedzy o prawdomówności.

Profesjonalne usługi wariograficzne to:

Zaufanie

Poufność ze strony wykonującego badanie

Najnowszy sprzęt

Wiarygodność i miarodajność otrzymanych wyników

Koszty usługi bez ukrytych opłat dodatkowych

Wyniki testu zazwyczaj dostarczone są ustnie zaraz po wykonaniu badania oraz w formie pisemnej, po dokładnym przeanalizowaniu wyników. Raporty są poufne, a dane klientów podlegają ochronie danych osobowych.

4.3 (86.67%) 6 votes

Pytania i odpowiedzi

ekspertów

 • Niestety nie. Zgodnie z literą polskiego prawa do badania są dopuszczone dzieci, ale jedynie w wieku powyżej 13 roku życia.

  4.3 (86.67%) 6 votes
 • Oczywiście, że tak. Jest to nawet wskazane w każdym przypadku, gdzie badana osoba czuje się zmęczona, zbyt zestresowana, ma bóle lub po prostu jest chora. Badanie zawsze można przełożyć na inny termin.

  4.3 (86.67%) 6 votes
 • Nie. Badanie tego typu mogą zlecać nie tylko firmy i biegli sądowi, ale także osoby prywatne. Jedynie w przypadku spraw karnych badanie wariografem może zlecać biegły i nikt poza nim.

  4.3 (86.67%) 6 votes
 • Badania na tzw. „wykrywaczach kłamstw” mogą być zastosowane tak naprawdę w przypadku każdego problemu, jaki tylko nas nurtuje. Wariografy kojarzą się nam raczej ze sprawami karnymi, jednak tak naprawdę większość takich badań przeprowadzana jest na prywatne zlecenia i dotyczy chociażby problemów rodzinnych, kradzieży, prawdomówności w procesie rekrutacji do pracy oraz wielu innych, codziennych problemów życiowych.

  4.3 (86.67%) 6 votes
 • Podstawową zasadą jest tutaj to, że pytania muszą sugerować odpowiedź „tak” lub „nie”. W grę nie wchodzą żadne odpowiedzi opisowe i bardziej złożone. Samo badanie może dotyczyć dosłownie każdej sprawy, jednak przygotowaniem pytań zajmują się eksperci mający pełną wiedzę na temat tego jak powinno wyglądać i przebiegać badanie wariografem.

  4.3 (86.67%) 6 votes